Vinohrady

 • Foto
  Viniční trať "NA VINICI"
 • Foto
  naše oblíbená odrůda FRATAVA
 • Foto
  Viniční trať "POD RADOBÝLEM"
 • Foto
  Vinohrad v perfektní kondici
 • Foto
  Kaplička sv. Štěpána nad vinohradem

Naše vinohrady se rozprostírají na svazích dominantního vrchu Radobýl v malebném Českém Středohoří a v přilehlých obcích Žalhostice, Michalovice a Velké Žernoseky. 

Vinice zde mají ideální podmínky, jejichž výsledkem je mimořádně kvalitní réva. Jedinečné složení půdy (půda hlinitá, hlinito-jílová), vhodné podloží (opuka, čedič), expozice svahů (jižní, západní) s dostatkem slunečního svitu,  ideální nadmořská výška (jižní svah 190-280 m.n.m., západní svah 170-265 m.n.m.) - to vše svědčí pěstování révy vinné. Blízkost řeky Labe dotváří půvabné panorama.

K péči o vinohrady používáme moderní vinařskou techniku v kombinaci s pečlivou ruční prací.  Sklizeň je prováděna ručně tak, aby byla zachována co nejvyšší kvalita hroznů a aby keře nebyly sběrem poškozeny. K následnému zpracování révy dochází ve vinařském domě, který jsme vybavili nejmodernější dostupnou technologií. První vinobraní proběhlo v roce 2013.

Vinařství se podařilo v okolí Radobýlu získat 35 ha pozemků. S náročnou úpravou křovinami zarostlých a zanedbaných ploch jsme začali v roce 2013. V letech 2014 a 2016 se nám podařilo vysázet nové vinohrady. Hospodaříme na 12 ha, kde pěstujeme odrůdy: MOPRRyzlink rýnský, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Tramín červený, Muškát žlutý, Müller Thurgau, Fratava, Rulandské modré. Naše vinohrady se nachází v obcích Žalhostice, Michalovice, Velké Žernoseky ve viničních tratích: "Pod Radobýlem", "Nad školou", "Pod třešňovkou", "Na vinici". Obnova vinohradů je významným projektem z hlediska obnovení přírodního bohatství vinařské oblasti Porta Bohemica. Vracíme vinohrady na prověřená místa, kde byla réva vinná po staletí pěstována.

Koncem roku 2016 byla dokončena stavba vinařského domu. Jedná o moderní provoz s kvalitními technologiemi. Vinařský dům je obklopen vinohradem, ve vinohradu jsme postavili moderní kapličku se zvonicí.